شنبه 26 خرداد 1403
spot_img
الرئيسيةپشیمانی ایلان ماسک از خرید توییتر

پشیمانی ایلان ماسک از خرید توییتر

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات دماوند – به نقل از ITiran – اینطور که به نظر می‌رسد، ایلان ماسک همچنان پشیمان و به دنبال راهی است که بتواند از خرید توییتر سرباز بزند اما فعلا که می‌بینیم موفق نشده است.

ایلان ماسک که ثروتمندترین فرد جهان هم هست، چندی پیش تصمیم گرفت با پرداخت مبلغ ۴۴ میلیارد دلار، توییتر را که یک شبکه‌ی اجتماعی بزرگ به حساب می‌آید خریداری کند. از او اصرار و از هیئت مدیره‌ی توییتر مقاومت، در نهایت با این تصمیم ماسک موافقت شد اما بعد از مدتی فهمیدیم او به خاطر جعلی بودن میلیون‌ها حساب کاربری در توییتر از خرید این شبکه‌ی اجتماعی پشیمان شده و دیگر نمی‌خواهد آن را خریداری کند.

پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم که سه مانع بزرگ بر سرا راه ماسک برای خرید توییتر قرار دارند که مهم‌ترین آن‌ها، جعلی بودن میلیون‌ها حساب کاربری و وجود بات‌های فراوان در توییتر و همچنین مسیر سخت ماسک برای تأمین هزینه‌های خرید توییتر بودند. چرا که ظاهرا ماسک برای خرید توییتر، بخش بزرگی از مبلغ ۴۴ میلیارد دلار را وام گرفته است.

توییتر ابتدا اعلام کرد خبر وجود اکانت‌های فیک میلیونی جعلی است و حقیقت ندارد. این شرکت مدعی شد تعداد بات‌ها و حساب‌های جعلی فقط ۵٪ از کل کاربرانش است اما ظاهرا اکنون خبر رسیده که این شبکه‌ی اجتماعی هر روز بیش از یک میلیون حساب اسپم و جعلی را حذف می‌کند. ماسک هم چون گفته بود تا مشخص نشدن تعداد دقیق کاربران این شبکه‌ی اجتماعی، به خرید آن اقدام نمی‌کند، فعلا مردد مانده که این فرایند حذف حساب‌ها تا چه زمانی قرار است ادامه داشته باشد.

البته توییتر هم بارها به این موضوع اشاره کرده که نمی‌شود اطلاعات دقیقی از بابت تعداد دقیق کاربران به دست آورد چرا که برای این کار باید به یک سری از اطلاعات حساب‌ها دسترسی داشته باشد که امکان اشتراک‌گذاری آن‌ها هم فراهم نیست. با این حال توییتر همچنان معتقد است علی‌غم پاک کردن روزانه ۱ میلیون حساب جعلی، باز هم تعداد آن‌ها فقط ۵٪ از تعداد کل کاربران این شبکه‌ی اجتماعی را تشکیل می‌دهد.

پشیمانی ایلان ماسک از خرید توییتر شاید ۱ میلیارد دلار جریمه روی دست او بگذارد

توییتر به منظور پیشبرد این قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری که ایلان ماسک اکنون از ورود به آن پشیمان است، امکان برچسب‌گذاری حساب‌های اسپم را به اپلیکیشن اضافه کرد و حتی به ماسک گفت که یک API را هم در اختیار او قرار می‌دهد تا خودش با بررسی آن، متوجه تعداد واقعی کاربران توییتر شود. اما ظاهرا ماسک تمایلی به انجام این کار ندارد چون اتفاق خاصی هنوز رخ نداده است.

اگر ایلان ماسک نخواهد به این توضیحات توجه کند و تصمیم بگیرد از قرارداد خارج شود، به احتمال زیاد باید ۱ میلیارد دلار به عنوان جریمه پرداخت کند. در خبرهای مختلف هم آمده که ایلان ماسک پشیمان است و می‌خواهد حتما از قرارداد خرید توییتر خارج شود.

توییتر بدون توجه به این موضوع به کارش ادامه می‌دهد

با این حال اینکه ایلان ماسک از ورود به ماجرای خرید توییتر پشیمان است باعث نشده این شرکت به کار خود ادامه ندهد. توییتر همچنان مثل سابق به فعالیتش ادامه می‌دهد و قابلیت‌های جدیدی را هم دریافت می‌کند. از جمله قابلیت‌هایی هم که قرار است به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه شود، امکان «CoTweets» یا همان »توییت اشتراکی» است که اجازه می‌دهد دو نفر، یک توییت مشترک را بنویسند و هر دو در آن توییت تگ شوند. این قابلیت در راستای جذب بیشتر دنبال‌کنندگان به یک حساب، به توییتر اضافه شده است.

مقالات ذات صلة

ترك الرد

من فضلك ادخل تعليقك
من فضلك ادخل اسمك هنا

الأكثر شهرة