spot_img
خانهاخبارنحوه به حداکثر رساندن بازدهی اقتصادی در غرفه های نمایشگاهی 2024

نحوه به حداکثر رساندن بازدهی اقتصادی در غرفه های نمایشگاهی 2024

رسانه ارسطو – سید مهدی نجفی – ماریا سلطانی، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت غرفه سازی نمایشگاهی طراح سازه ارسطوArastooDesign  در مصاحبه با سردبیر پایگاه نمایشگاهی ارسطو مهمترین نکات شرکت در نمایشگاه های بین المللی را برای تقویت بازدهی غرفه های نمایشگاهی مطرح کردند.

وقتی کسب و کار شما در یک رویداد نمایشگاهی یا سمینار شرکت می کند، به طور بالقوه در حال رقابت با صدها کسب و کار دیگر هستید که همه شرکت کنندپان برای جلب توجه بازدیدکنندگان و مخاطبان رقابت می کنند. با چنین رقابت شدیدی، غرفه نمایشگاهی شما به عنوان حیاتی ترین ابزار شما برای اطمینان از اینکه برند شما در میان جمعیت گم نمی شود، عمل می کند.

بنابراین، با در نظر گرفتن این موضوع، چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که غرفه شما حداکثر ROI (بازدهی سرمایه‌گذاری) را فراهم می‌کند و ارزش شرکت در نمایشگاه های بین المللی و سمینار را برای شما روشن می کند.

اغلب کسب و کارها این تصور را دارند که پر زرق و برق ترین غرفه های نمایشگاهی به طور خودکار تعامل بهتری با مخاطبان دارند. با این حال، این موضوع همیشه درست نیست و در اکثر موارد، غرفه سازی با اصول کلیدی برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه و رسیدن به اهداف تجاری نقش مهم تری دارد تا طراحی و ساخت یک غرفه لاکچری.

سادگی و عدم پیچیدگی بسیارحیاتی هستند

وقتی می گوییم به اصول اولیه طراحی غرفه و غرفه سازی خود دقت کنید، به این معنا نیست که تابلوهای پر جنب و جوش، ادغام فناوری و فعالیت های تعاملی مزایای خود را ندارند، آنها کاملاً مزایای خود را دارند. ولی ممکن است اطلاعات مهم شما در میان این همه تجملات گم شده و مخاطبان از مقصد شما در شرکت در نمایشگاه غافل شوند.

اگر طرحی را انتخاب کنید که خیلی ابتدایی و مینیمال است نیز همین را می توان گفت. طراحی مینیمال می‌تواند حرفه‌ای مدرن و شیک را که برای صنایع خاصی ایجاد کند و پیام خود را به بیننده منتقل کند، اما این خطر وجود دارد که هدف و پیام شما به راحتی تحت تاثیر قرار گرفته و منجر به جذب مخاطب نشود.

برای خود من بسیار اتفاق افتاده که بعد از دیدن یک غرفه خوب، مدت زیادی را به جست و جو در گوگل بگذرانم تا تخصص دقیق شرکت کننده و غرفه دار را متوجه شوم با اینکه هیچ رزومه ای از آن شرکت در غرفه نمایشگاهی وجود نداشت.

جواب؟ واضح و صادقانه.

طراحی غرفه شما باید فوراً ارزش پیشنهادی شرکت شما را به مخاطب القاء کند و شما را به او بشناساند. یک شعار مختصر، یک بیانیه ارزشمند واضح و تصاویری که محصول یا خدمات شما را به نمایش بگذارند بسیار ضروری هستند. بازدیدکنندگان نباید برای درک آنچه ارائه می‌دهید سختی داشته باشند و دائم اطراف غرفه شما بچرخند یا بدتر از همه در گوگل جست و جو کنند.

اندیشه و هدف خود را فراتر از غرفه ببرید

سالن های نمایشگاه می تواند یک گردباد باشد، یک جریان دائمی از مردم که در همه جهات حرکت می کنند با زمزمه ای از کلمات که  همیشه و به طور همزمان بین غرفه دار و مردم در حال تبادل است. در میان این همه شلوغی ، هر بازدیدکننده ای وقت لازم برای گفتگوی طولانی در غرفه شما را نخواهد داشت.

این بدان معنا نیست که آنها باید به سرنخ های گمشده تبدیل شوند. با نمایش برجسته اطلاعات تماس خود، ارتباط بعدی با شما را برای شرکت کنندگان آسان کنید. آدرس ایمیل ، یک کد QR که به وب‌سایت شما پیوند داده شده و حتی لیست رسانه‌های اجتماعی به شکل زیبا در غرفه خود قرار دهید.

این نه تنها به این معنی است که کسب و کار شما در حافظه باقی می ماند، بلکه به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا با سرعت از بقیه نمایشگاه لذت ببرند و تعاملات خود را با برند شما در زمان مناسب تری دنبال کنند، در نهایت، هیچ کس دوست ندارد که با فروش بی امان بمباران شود.

غرفه خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

در تعملات بعد از نمایشگاه، توجهی که در طول رویداد جلب می شود، می تواند به سرعت به خاطره ای فراموش شده تبدیل شود، البته اگر غافل شوید.

در طول رویداد، مطمئن شوید که تعداد زیادی عکس و فیلم از غرفه نمایشگاه خود می‌گیرید و به بهترین شکل آنها هرا ویرایش و در دید مردم، وبسایت و شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

همچنین می توانید از آنها در  کمپین‌های بازاریابی به اشتراک گذاشته تا دامنه مشارکت در نمایشگاه شما افزایش دهید.

با برچسب‌گذاری، از جمله هشتگ‌های مربوط به رویداد و اشتراک‌گذاری در گروه‌های مربوطه، بازدیدکنندگانی که نمایشگاه شما را در زمان برگزاری از دست داده‌اند، هنوز فرصتی برای کشف پیشنهادات شما و شنیدن پیام شما دارند.

مکان غرفه خود را هوشمندانه انتخاب کنید

به فکر انتخاب بهترین سالن و نقطه در نمایشگاه باشید. شاید وسوسه انگیز باشد که جایگاه خود را در گوشه ای ساکت قرار دهید تا مقداری پول پس انداز کنید، در واقع شما تعامل بازدیدکنندگان و آگاهی از برند و سود خود را قربانی می کنید.

مکانی را انتخاب کنید که از ترافیک زیاد بهره می برد، به طور مثال در یک سالن صنعتی اختصاصی یا در میان سایر مشاغل مکمل.

غرفه‌ای را در امتداد راهروی اصلی، به‌ویژه راهروی با عرض کافی، هدف بگیرید. این موضوع امکان جریان طبیعی ترافیک را فراهم می‌کند و مردم را تشویق می‌کند که جلوی غرفه شما توقف کنند و غرفه شما را کشف کنند. از راهروهای باریک که در آن بازدیدکنندگان ممکن است احساس شلوغی کنند یا در ماندن در آن تردید داشته باشند، خودداری کنید.

نقاط نزدیک به ورودی، خروجی ها یا جاذبه های محبوب مانند مناطق نزدیک به فست فودها یا استیج های سخنرانی را در نظر بگیرید. این مناطق به طور طبیعی حجم بالایی از شرکت کنندگان را به خود جذب می کنند و شانس توجه به جایگاه شما را افزایش می دهند.

بلند مدت فکر کن

غرفه های نمایشگاهی اغلب می توانند هزینه های اولیه قابل توجهی را به مشاغل تحمیل کنند که اطمینان از حداکثر بازگشت سرمایه را برای شرکت کننده ضروری می کند.

برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از هزینه و سرمایه گذاری خود می برید، روی غرفه ای سرمایه گذاری کنید که با قابلیت استفاده مجدد طراحی شده است. این به شما امکان می دهد هنگام شرکت در رویدادهای آینده در هزینه خود صرفه جویی کنید.

غرفه  شما باید با مواد بادوام و باکیفیت ساخته شود که بتواند آزمایش زمان را تحمل کند و به راحتی برای رویدادهای آینده پیکربندی شود.

سرمایه گذاری اولیه در یک پایه قابل استفاده مجدد ممکن است در مقایسه با یک گزینه یکبار مصرف بیشتر به نظر برسد. ولی باعث کاهش هزینه برای نمایشگاه های بعدی خواهد شد. شما حد اقل از هزینه‌های تکراری مرتبط با ساخت‌های سفارشی، چاپ مجدد گرافیکی و ارسال مواد حجیم برای هر رویداد اجتناب خواهید کرد.

انتخاب بهترین غرفه ساز

انتخاب بهترین غرفه ساز، مهمترین کار یک شرکت قبل از شرکت در نمایشگاه است.

شرکت ارسطو دیزاین (طراح سازه ارسطو) با استفاده از بهترین تیم مشاوره در بخش های داخلی و بین المللی برای شرکت در تمامی رویدادها، نمایشگاه ها و سمینارهای داخلی و بین المللی آماده کمک به کسب و کار شماست. این شرکت مجهز ترین آتلیه طراحی، قویترین طراحان و تیم های اجرایی، استفاده از بهترین متریال در غرفه سازی نمایشگاهی را در میان بیش از 200 شرکت غرفه سازی داخلی است.

از شما دعوت می کنیم تا ما را در فضای مجازی دنبال کنید:

Website: https://arastoodesign.com

Instagram: https://www.instagram.com/tarah_sazeh_arastoo

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/arastoo-design-bb765a273

Pinterest: https://www.pinterest.com/arastooit/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%B7%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86/

مقالات ذات صلة

آخرین اخبار