شنبه 26 خرداد 1403
spot_img
الرئيسيةارتباطات و فناوریتلفن همراهخبری از رجیستر آیفون ۱۴ نیست؛ نخرید

خبری از رجیستر آیفون ۱۴ نیست؛ نخرید

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات دماوند – به نقل از آی تی من – امید قالیباف گفت: رجیستری گوشی تلفن همراه در حوزه وزارت صمت نیست و در این زمینه گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و… مسئول هستند که باید جلسه تشکیل دهند تا زمان فرآیند رجیستری گوشی آیفون ۱۴مشخص شود.

وی افزود: فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند، چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد و قابل استفاده نیست.

در همین رابطه رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران نیز تاکید کرد: دولت قولی فعلاً برای ریجستر شدن ایفون ۱۴ نداده است، مردم باید مراقب سوءاستفاده گران باشند و به هیچ عنوان اقدام به خرید کالای قاچاق نکنند.

محمدرضا رمضان در گفت‌وگو با تسنیم، در رابطه با ریجستری آیفون 14 گفت: هنوز ریجستری آیفون 14 ممنوع است اما براساس تصمیمات گرفته شده مسافرین می‌توانند به صورت یک یا سه ماهه از گوشی‌هایی که دراختیار دارند در داخل کشور استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دولت هنوز تصمیم نهایی برای تعیین تکلیف ریجستری آیفون14 صورت نگرفته است، افزود: حتی سخنگوی وزارت صنعت نیز تاکید کرده است تصمیمی‌ برای واردات آیفون 14 اتخاذ نشده و واردات این گوشی به کشور ممنوع است.

وی اضافه کرد: البته جلساتی برای ریجستری آیفون 14 در حال برگزاری است تا به یک راهکار در رفع مشکلات مردم و مسافران به کار گرفته شود ولی هنوز به نتیجه ای دست پیدا نکرده ایم. در همین زمینه مردم باید مراقب باشند به هیچ عنوان این گوشی که ریجستر نمی‌شود را خریداری نکنند چرا که در استفاده از آن دچار مشکل خواهند شد.

رمضان یکی از مشکلات اصلی صنف صوتی تصویری را تعیین مالیات‌های گران اعلام کرد و گفت: براساس قانون ما می‌توانیم از یک تا 12 درصد در کالاهای مختلف سود لحاظ کنیم اما شرایط رکودی جامعه باعث شده تا ما به حداقل سود کفایت کرده و این درصدها را رعایت نکنیم این درحالی‌ست که سازمان امور مالیاتی خواستار دریافت مالیات آن هم با رقم‌های جدید است.

وی افزود: در موبایل ما می‌توانیم سود 4 درصدی لحاظ کنیم اما فروشنده درنهایت کالا را با یک درصد سود می‌فروشد. به نظر می‌رسد باید در شرایط فعلی تجدیدنظرهای لازم در خصوص مالیات از واحدهای صنفی اتخاذ شود.

مقالات ذات صلة

ترك الرد

من فضلك ادخل تعليقك
من فضلك ادخل اسمك هنا

الأكثر شهرة