شنبه 26 خرداد 1403
spot_img
الرئيسيةارتباطات و فناوریاینترنتگوگل ۹۹۲ ایموجی خود را به‌روزرسانی می‌کند

گوگل ۹۹۲ ایموجی خود را به‌روزرسانی می‌کند

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات دماوند – به نقل از ITiran – گوگل رسما از به‌روزسانی ۹۹۲ ایموجی جدید و عرضه آن‌ها به همراه اندروید ۱۲ خبر داد و اعلام کرد که این ایموجی‌ها به دیگر پلتفرم‌های این شرکت از قبیل جیمیل، سیستم عامل کروم، گوگل چت و یوتیوب لایو چت نیز اضافه خواهند شد.

طبق گفته گوگل، این ایموجی‌های جدید در نسخه‌های قدیمی‌برخی اپلیکیشن‌ها نیز که از لایه سازگاری Appcompat بهره می‌برند، قابل استفاده خواهند شد. البته نباید انتظار تغییرات زیادی و قابل‌توجهی را در این ایموجی‌ها داشت، بلکه اصلاحات در حدی خواهد بود تا کاربران بتوانند معنی هر کدام از ایموجی‌ها را راحت‌تر درک کنند.

برای نمونه، ایموجی پای (Pie) که در حال حاضر شبیه به پای کیک کدوتنبل آمریکایی‌ است، برای آمریکایی‌ها  شناخته‌شده است اما برای کسی که در انگلیس زندگی می‌کند، همان مفهوم را ندارد و در نتیجه، در طراحی جدید به این موارد توجه و تلاش می‌شود تا طراحی جهانی از یک ایموجی ارائه شود.

همچنین گوگل تغییراتی را نیز به منظور برجسته‌تر شده ایموجی‌ها اعمال خواهد کرد که این به۲روزرسانی می‌تواند با توجه به اندازه کوچک ایموجی‌ها در نمایشگر گوشی‌ها، مورد استقبال قرار گیرد. برای مثال، لبه‌های ایموجی قیچی براق‌تر و بزرگ‌تر شده و وسایل نقلیه‌ای همانند تاکسی و خودروها نیز به گونه‌ای تغییر کرده‌اند که بیش از پیش به چشم می‌آیند.

ایموجی چهره همراه با ماسک نیز تغییر کرده و از این پس، بیانگر این نکته در میان کاربران جهان خواهد بود که استفاده از ماسک نشانه احترام به دیگران است و تنها برای نشان دادن بیماری استفاده نخواهد شد.

در مجموع، می‌توان گفت که اعمال تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی در این حجم، برای شرکت‌های بزرگی همچون گوگل اتفاق تازه و غیرمنتظره‌ای نیست. بارها پیش آمده که این شرکت‌ها، ایموجی‌ها را اصلاح کرده‌اند و یا با ایجاد تغییراتی، سعی کرده‌اند تا تغییرات فرهنگی را در آن پیاده کنند.

مقالات ذات صلة

ترك الرد

من فضلك ادخل تعليقك
من فضلك ادخل اسمك هنا

الأكثر شهرة